|
|
|
|
Архитектурно заснемане |
Архитектурно заснемане е необходимо при изготвяне на конструктивен проект за преустройство на къща, реконструкция на стара сграда, пристройка или надстройка, проект за промяна на предназначението или когато липсва техническа документация . Целта на заснемането е да се покаже обхвата на промените настъпили в даден апартамент или сграда, спрямо съществуващото положение и понякога е необходима част при изготвянето на конструктивно становище. Заснемането представлява точно измерване на всички конструктивни и архитектурни елементи – колони, шайби, преградни стени, размери на помещения, височини на греди, прозорци, еркери, височини на етажа, отвори и други детайли в сградата. След архитектурното заснемане на място, проектната документация се изготвя в дигитален формат. Архитектурно заснемане обикновено се прилага към документацията за конструктивно становище, покупко-продажба на имот, делба или договор за отдаване под наем. За консултация, запитване за цени, оферта или повече информация се свържете с екипа на Строителни Проекти!
Архитектурно заснемане цена
Цената на архитектурното заснемане зависи от уреда, с който ще го заснемем (теодолит, електронна ролетка, обикновенна рулетка), отдалеченеостта на обекта от София и от квардатурата и етажността на сградата. Цените започват от 70-90 лв. за двустаен апартамент, 100-120 лв. за тристаен и четиристаен, около 300 лв за двуетажна къща, а за големи сгради, с типови етажи и заснемане на фасади, цената е по договорка, след като се направи оглед. Цената на архитектурното заснемане, които сме дали е ориентировъчна и зависи от сложността на обекта. В цената на архитектурното заснемане се включва разпечатването на няколко копия на чертежа на възожителя. За повече информация се свържете с нас.
|
|
|
|
Архитектурно проектиране |
За разработването на цялостен архитектурен проект се изисква време за уточняване на инвестиционните намерения за да се предложи най-доброто решение на възложителя.Най-функционално работата по проекта се усъвършенства при непрекъснатия контакт между възложител, архитект и проектант конструктор. Не на последно място се включва креативното мислене на всеки архитект, който има за задача да съчетае естетически вид, красота, материали, обеми и редица градоустройствени ограничения. Крайният резултат трябва да бъде най-доброто архитектурно решение, което да се хареса на възложителя, да отговаря на неговите, виждания, изисквания и намерения. Основна задача на нашия екип е да Ви предложим най-доброто решение! Заедно със всички специалности ще обсъдим всички възможни варианти на инвестиционния проект, ще ви помогнем да изберете най-доброто решение, за да се получи проект с максимално оптимизирана цена, добра функционалност, контруктивна и естетическа издържаност. Ще ви съдействаме при внасяне на проекта пред съответните инстанциии. За повече информация относно нужната документация за целия обект, която трябва да се издаде и внесе в съответните институции може да видите тук.
Етапите в разработването на архитектурния проект са три. Изготвят се в следната последователност:
* Идейни скици и 3D визуализации на сградата
* Фасади
* Цялостни разрези
* Разпределения на етажните нива (включва Сутерен и План Покрив)
* Ситуация
2. Технически проект на част архитектурна включва:
* Фотореалистични 3D визуализации (не е задължително, а по искане на инвеститора)
* Частични разрези през всички необходими места за допълнителна информация на инженери и архитекти
* Подробна разработка на всички чертежи от Идейния проект (планове, разрези и фасади)
* Нанасяне на всички инсталации на специалностите в архитектурните чертежи (ОВ, ВИК, Конструкции, ЕЛ)
* Количествена сметка
* Ситуация
3. Работен проект на част архитектурна включва:
* Разработване на архитектурни детайли (детайл на фуги, изолация на покрив, детайли за топло и хитроизолация и др.)
Наша задача е след приключване на инвестиционния проект и вземането на разрешение на строеж да осъществим авторски надзор, експертни консултации и изготвяне на екзекутивна документация при промяна по време на строителство.